5 vecí, do ktorých budem investovať v 2018

5 vecí, do ktorých budem investovať v 2018

V minulom blogu som (si) vymenovala, čo všetko už v živote nepotrebujem.

Budem sa skôr sústrediť na dobré, pozitívne veci, preto je tu môj zoznam piatich vecí, do ktorých tento rok určite investovať budem:

  1. Správna výživa: hej hej, veľa nás je takých, čo si po prejedených Vianociach sľubujeme, že odteraz už budeme jesť len zdravo. Potom nám príde do cesty život 🙂 Nový rok som preto tentoraz odštartovala na rastlinnej strave vrámci výzvy Veganuary. Zozačiatku to bolo ťažké, akosi som bola stále hladná a nespokojná a vôbec, kto má dnes čas si pripravovať všetko jedlo úplne od piky? Už-už som to chcela vzdať, keď som si povedala, že tomu dám ešte jednu šancu. Tentoraz som sa ale poriadne zásobila, ako správna premotivovaná zorganizovaná matka som si urobila týždenný plán (Martin sa uškŕňal… co bude dnes k jídlu? Zase rajská?) Nedala som sa odradiť, k bedničke zeleniny a ovocia som dokúpila potrebné suroviny a to bola hneď iná pesnička 🙂 okrem toho, že som sa cítila výborne, nebola som hladná, prestala som mať neovládateľné chute na sladké, mi to odľahčilo mentálnu kapacitu – okrem jedla riešim ešte milión iných vecí, takže takto ich bolo…. milión mínus jedna 🙂 V zime ešte pridávame nám aj deťom kvalitné vitamíny, aby sme odolali škôlkovým a open-spacovým bacilom.
  2. Starostlivosť o telo: chrbát ma pobolieval tak štyri až päť rokov, ale veď načo riešiť problém, kým nehorí? Mala som dni, kedy som to chcela zabaliť a hodiť sa na polročnú PNku, lebo chronická bolesť ma stála mnoho mentálnej sily. Bola som oprsklá, nervózna a negatívna hneď od rána. Až pokým mi kamošky neodporučili super fyzioterapeutku – dlho som sa vzpierala ísť na fyzio, lebo veď to je len pre športovcov, nie? A veď to tam chodia len ľudia, čo majú nejaký vážny problém… a ja nemám teraz čas na pravidelné cvičenie… skrátka, išla som, za päť týždňov som bola fit, nakoniec moja chronická bolesť bol len ľahko vyriešiteľný problém, ktorý sa rýchlo napravil a domov som si odniesla set cvičení, ktoré vždy pri ďalšom návale bolesti vždy pomôže. Aspoň mám ponaučenie do budúcnosti, že keď bude telo volať o pomoc, nemám robiť zbytočne cavyky a robiť, čo mi káže.
  3. Knihy: nikdy som nebola nejaký čitateľský nadšenec, lebo veď koho už baví čítať po skúsenostiach s čitateľským denníkom, všakže? Kým som neprepadla čaru audiokníh. Hoci existujú už dlho, nejako ma nezaujali. Potom som našla super appku Audible. Za malé mesačné členstvo (.co.uk členstvo je lacnejšie než americké .com) dostanem jednu knihu mesačne, ktorú môžem vďaka intuitívnej appke na mobile počúvať kde chcem, ako chcem, kedy chcem (teda, vrámci možností, predsalen som mama dvoch malých detí) – appka má super fičúry ako zrýchlenie, mód na počúvanie v aute, možnosť urobiť si záložku na zaujímavej pasáži v knihe, sleep timer. Ľudia takto počúvajú a vzdelávajú sa počas rôznych neefektívnych každodenných činností, ktoré nevyžadujú intelektuálne nasadenie – ja rada počúvam počas šoférovania, varenia, žehlenia, iní pri behu či práci v záhrade. Super efektívne, super obohacujúce.
  4. Kvalitný šatník: o capsule wardrobe som tu už čo-to popísala, je to môj obľúbený koncept nakupovania a uskladnenia šatníka. Jednoznačne mi to odľahčilo rozpočet, ale aj mentálnu kapacitu – a ja riešenia, ktoré uľahčujú život milujem 🙂 Takže tento rok pokračujem v skladaní a obnovovaní môjho šatníka, ktorý bude obsahovať aj pár parádnych kúskov z novej letnej kolekcie Haglöfs.
  5. Randenie: a keď už sa bavíme o kvalitnom šatníku, povedzme si dačo aj o tzv quality time… tentoraz ale nie s našimi deťmi, ale s dospelákmi. Naša rodina dosiahla štádium, kedy si s Martinom nemôžme povedať ani jednu ucelenú myšlienku – polo-žartom, polo-vážne mu každý večer, keď nás v polke vety preruší detský plač, hovorím: napíš mi to do mailu. A preto som vymyslela výzvu Raz mesačne na rande s vlastným mužom – niekedy sa ideme prejsť a niekedy len ako také lemry sedíme v kaviarni a bavíme sa o blbostiach – ako za starých čias. Každopádne, niekedy obidve deti odovzdať čo i len na dve hoďky je problém, ale zase, 12x do roka to musíme zvládnuť. Dokonca sa nám to tak zapáčilo (a mám takú úžasnú svokru), že tento rok sme si už pred-randili (to už je aké slovo 🙂). Najviac!
SlovakiaEnglish